WDX - Dealer fabryczny wózków widłowych Doosan

Aktualności

Najświeższe informacje dotyczące wózków widłowych Doosan w jednym miejscu.

Niezwykle wytrzymałe wózki widłowe

wyprzedaz rocznika doosan

Niezwykle wytrzymałe wózki widłowe Doosan są naturalnym uzupełnieniem oferty WDX S.A. Jesteśmy producentem regałów magazynowych oraz dystrybutorem wózków widłowych wiodących marek. Doosan w naszym portfolio to przede wszystkim wózki widłowe spalinowe oraz wózki widłowe elektryczne o dużych udźwigach i wytrzymałej konstrukcji.

Historia firmy Doosan sięga drugiej połowy XIX wieku. Przez ponad 120 lat marka ewoluowała i wyrosła na globalnego lidera na rynku urządzeń i maszyn budowlanych i przemysłowych. W ofercie Doosan znajdują się; koparki, wózki widłowe, ciężkie maszyny budowlane czy też roboty przemysłowe. Obecnie ten koreański producent wózków widłowych zatrudnia ponad 41 000 osób i posiada ponad 900 punktów dealerskich na całym świecie.

Od koparki po wózki widłowe

Dla koncernu Doosan pierwszy wózek widłowy był naturalnym następstwem wypracowanego know how w kategorii ciężkie maszyny przemysłowe. Wózki widłowe Doosan czerpią pełnymi garściami z technologii zaimplementowanej w innych urządzeniach marki. Na rozwój koncernu znaczący wpływ miały poniższe wydarzenia:

  • 2006 rok – kupno Mitsui Babcock UK (obecnie Doosan Babcock), brytyjskiej firmy produkującej źródła energii,
  • 2007 rok – nabycie oddziałów firmy Ingersoll Rand w USA, w tym Bobcat® – marki produkującej kompaktowe maszyny i urządzenia budowlane. Doosan osiąga siódmą pozycję w światowym rankingu producentów maszyn budowlanych,
  • 2008 rok – zakup firmy Dong Myung Mottrol (obecnie Doosan Corporation Mottrol), czołowego producenta maszyn hydraulicznych w Korei oraz niemieckiego producenta sprzętu magazynowego Advanced Technology Lubben.
  • 2009 rok – wykupienie czeskiego producenta urządzeń do wytwarzania energii Škoda Power,
  • 2017 rok – Doosan Heavy Industries & Construction nabywa technologię morskiej turbiny wiatrowej o mocy 5,5 MW, Doosan Bobcat rozpoczyna produkcję kompaktowych urządzeń budowlanych Earthforce.

Doosan intensywnie inwestuje w badania i rozwój. Aktualnie firma koncentruje się na rozwoju w obszarze robotyki, energetyki wiatrowej czy ogniw paliwowych. Inwestycje w technologię mają zasadnicze znaczenie dla poprawy konkurencyjności. Wartości, którymi kieruje się Doosan to: zrozumienie potrzeb i dbałość o klienta, ciągłe doskonalenie oferowanych produktów, usług i modeli zarządczych oraz tworzenie warunków pracy umożliwiających rozwój pracowników przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych. Jak pokazuje przykład innych południowokoreańskich koncernów, możemy spodziewać dalszego rozwoju i ekspansji wózków widłowych Doosan na całym świecie.

Wózki widłowe Doosan dziś

Transfer technologii z ciężkiego sprzętu budowlanego ukierunkował postrzeganie designu idealnego wózka widłowego przez projektantów i inżynierów pracujących nad cechami eksploatacyjnymi marki. Zarówno wózki widłowe spalinowe, jaki i wózki widłowe elektryczne Doosan to sprzęt, który doskonale sprawdzi się w najcięższych aplikacjach. Doosan dąży do maksymalnie prostej konstrukcji wózka widłowego, eliminując elementy, które mogę być podatne na łatwe uszkodzenia, a co za tym idzie kosztowne w wymianie. Jednocześnie, koncentrując swoją uwagę na rozwojem systemów wpływających na bezpieczeństwo i produktywność operatora. Wózki widłowe Doosan to sprzęt, który gwarantuje ciągłość realizacji procesu logistycznego oraz niskie koszty eksploatacyjne. W naszej ofercie znajdują się wózki widłowe Doosan o maksymalnym udźwigu do 25 000 kilogramów.