WDX - Dealer fabryczny wózków widłowych Doosan

Wdrożenia

Sprawdź jak wózki widłowe Doosan sprawdziły się w akcji. Poznaj ich zalety na konkretnych wdrożeniach!

Do akcji wkraczają duże zabawki – 16 ton na placu magazynowym

wózki widłowe duży udźwig

Założona w 1963 roku Elliott Group jest jednym z czołowych dostawców wysokiej jakości modułowych budynków użytkowych: kontenerów biurowych, handlowych i obiektów użyteczności publicznej w Wielkiej Brytanii. Firma rozpoczęła działalność  z myślą o produkcji i sprzedaży mobilnych sal lekcyjnych na potrzeby lokalne,  a po niedługim czasie zaczęła dostarczać swoje produkty i usługi na skalę krajową. W 2005 roku firma została przejęta przez Algeco Scotsman Group, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań modułowych budynków mieszkalnych i magazynowych, która posiada oddziały w 26 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Chinach i w Ameryce Północnej.

Firma kładzie duży nacisk na świadczenie wysokiej jakości usług i bardzo szybki czas realizacji. W związku z tym bardzo ważnym czynnikiem jest logistyka wewnętrzna. Place zakładowe, na których odbywa się przygotowanie kluczowych komponentów budynków modułowych, są zwykle bardzo ciasne, a przewożone elementy ekstremalnie ciężkie i o dużych gabarytach. Do takiej pracy nie wystarczy zwykły wózek widłowy.

– Nasz dotychczasowy sprzęt nie był już w stanie sprostać oczekiwaniom. Był zużyty, stał się zawodny i przede wszystkim drogi w utrzymaniu – wyjaśnił Nigel Quinn z Elliott, który zainicjował zakup nowej floty. – Posiadamy 24 zakłady w całej Wielkiej Brytanii. Oznacza to zwykle, że w każdym zakładzie znajduje się jeden wózek widłowy o dużym udźwigu. Maszyny w naszych zakładach są w użyciu na okrągło, uczestniczą w szeregu prac, takich jak sortowanie, przewożenie i układanie kontenerów. Nie muszę więc dodawać, że jeśli nastąpi przestój w pracy wózków, natychmiast zatrzymuje się praca całego oddziału.

Firma zdecydowała się na zakup siedmiu nowych maszyn Doosan D160, które zostały zaprojektowane z myślą o najtrudniejszych zadaniach i najbardziej wymagających aplikacjach. Sprzęt ten jest dobrze dopasowany do wskazanego zastosowania i ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny.

Wprowadzenie nowego sprzętu marki Doosan z pewnością pomoże firmie Elliott w osiągnięciu celu. To szybkie, mocne i  bezpieczne maszyny, co czyni je idealnymi dla tego typu środowiska pracy. Oprócz zwiększenia efektywności i optymalizacji czasu pracy operatora, dodatkowe udźwigi wózków pozwalają na dużą stabilność i komfort kierowcy, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo.