WDX - Dealer fabryczny wózków widłowych Doosan

Wdrożenia

Sprawdź jak wózki widłowe Doosan sprawdziły się w akcji. Poznaj ich zalety na konkretnych wdrożeniach!

Trudne środowisko pracy w branży recyklingu

wózek Doosan

To była olbrzymia strata, gdy sortownia butelek firmy AWS Eco Plastics, jednej z największych brytyjskich firm zajmujących się recyklingiem butelek z tworzyw sztucznych, została zniszczona na skutek pożaru. Jednak dało to okazję do odbudowania zakładu od podstaw bez kompromisów.

Nowo wybudowany zakład jest dwa razy większy od oryginału i może przetworzyć odpowiednik dwóch miliardów dwulitrowych butelek w ciągu roku. Niezbędne było zakupienie również nowej floty wózków widłowych, a firma postawiła na markę Doosan. Pojazdy Doosan D30s-5 o udźwigu do trzech ton stały się istotnym ogniwem w łańcuchu logistycznym, który rozpoczyna się na surowcach a kończy na gotowym produkcie. – Pył i okruchy to istotny problem w tego typu środowisku pracy, dlatego szukaliśmy sprzętu, który stanąłby na wysokości zadania – powiedział dyrektor zarządzający AWS, Tony Hayes.

– Doosan ma wyrobioną reputację, a olejowe hamulce wraz z dodatkowym chłodzeniem i filtrowaniem powietrza sprawiają, że są to odpowiednie pojazdy do tego typu pracy.

Dzięki pojazdom dobranym idealnie do potrzeb oraz wsparciu ze strony lokalnego dealera, zespół AWS jest pewien, że dokonał właściwego wyboru. – Byliśmy pod wrażeniem oferty sprzętu i wsparcia, przez co mamy wrażenie, że niebawem wszystkie problemy będą już za nami – mówi Tony.

– To świetny czas dla naszej firmy, pełni optymizmu i ambicji spoglądamy w przyszłość, mamy też nadzieję umocnić swoją pozycję jako lider w branży recyklingu butelek z tworzyw sztucznych w Wielkiej Brytanii.